Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Woda Toaletowa VS Woda Perfumowana

Wysłano na3 Lata temu przez
Ulubione1

Woda perfumowana vs. woda toaletowa.

Kochani często pytacie czym różnią się te dwa rodzaje wód. Otóż przede wszystkim różnica tkwi w zawartości olejków eterycznych, ale to nie wszystko....

 

CO WYBRAĆ DLA SIEBIE ....


Woda toaletowa, czyli eau de toilette zawiera do 10 % olejków eterycznych rozpuszczonych w alkoholu, woda perfumowana, eau de perfum, zawiera nawet do 25% tychże olejków, czyniąc ten produkt mocniejszym i trwalszym za razem. Natomiast jeszcze większym skoncentrowaniem olejków eterycznych może pochwalić się tzw. perfum, gdyż te mają nawet do 45 % zawartości.

 

Co dla nas lepsze? Otóż intuicyjnie wydaje się, że perfum.... jednak to nie jest takie jednoznaczne.... zazwyczaj chcemy, żeby nasz zapach za nami zostawał, aby tworzył aurę wokół nas i niczym ogon ciągnął się za nami wszędzie .... taki efekt nie uzyskamy najbardziej szlachetnym ekstraktem, wbrew pozorom. Otóż, aby zapach ciągnął się na nami, niezbędny jest alkohol, który wyparowując z nas zostanie w powietrzu jeszcze jakiś czas, po naszym zniknięciu.


Czyli, reasumując jak chcemy pachnieć w łóżku całą noc i rankiem, i sexy, i ciepło, przy skórze, za uchem... to wybierajmy perfum. Jeśli chcemy zostawiać za sobą ogon i tworzyć magiczną aurę wokół: eau de perfum, a jeśli nie chcemy się narzucać zapachem, chcemy subtelnie, promiennie pachnieć, jak przy kimś się nachylimy bądź wiaterek lekko nas muśnie to dla nas jest eau de toilette.

 

Ale... żeby nie było łatwo często EDT i EDP zapachu pod tą samą nazwą, będzie inaczej pachnieć... i tutaj różnice mogą być naprawdę spore.


Np: Chanel Mademioselle edp i edt to zupełnie inne zapachy.... 

Pierwsza to przede wszystkim czyste akcenty paczuli i wetiweru, przełamane żywiołową pomarańczą, przejrzysta, ale zarazem bardzo zmysłowa, druga natomiast zawiera owocowe akcenty liczi, sycylijski grejpfrut i już śmiałość i beztroska jest inna, bardziej chłodna i mniej kusząca, według mnie....

   

Podobnie mogłabym powiedzieć o wielu, wielu innych zapachach... także pamiętajcie o tym, aby w ciemno nie kupować wody edt w zamian edp, czy na odwrót.

 

Zostaw komentarz
Odpowiedz

Ustawienia

Menu

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się