Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Idealny tusz do rzęs

Wysłano na3 Lata temu przez
Ulubione0

Jak wybrać najlepszy dla nas tusz do rzęs?

Każda z nas, chce mieć piękne wydłużone, podkręcone i pogrubione rzęsy. Ale pamiętajmy, że każda z nas jest inna, to jaki efekt uzyskamy to kwestia kilku czynników. Długo zastanawiałam się jaki podział zaproponować, po długim namyśle zdecydowałam dokonać selekcji ze względu na wielkość oka i długość rzęs:) Oto co mogę Wam podpowiedzieć, przy zakupie tuszu do rzęs: 

 

Duże okrągłe oko –nie ukrywam,  kobiety z wielkimi oczami mają najłatwiej :) 

  

Duże oko i długie rzęsy Jeśli posiadacie duże oczy i długie rzęsy możecie pozwolić sobie na dużą szczotkę, która sprawi, że rzęsy po umalowaniu będą niemal teatralne. Wybierając tusze z klasycznym włosiem, zdecydowanie mogę polecić BIG BOLD IsaDora ,albo wersje BIG BOLD Extreme IsaDora (bardziej czarny). Jak wolicie maskarę z silikonową szczoteczką zaproponuje maskarę ID Strech albo  legendarny klasyk: Loreal Million Lash, czy też tusz od Max Factor – MF False Efect. Ja zauważyłam, że sporym zainteresowaniem wśród dziewczyn o pięknych dużych oczach i długich rzęsach cieszy się również Pupa Ultraflex. Mnie powyższe tusze nie odpowiadają, gdyż moje oczy nie należą do dużych, ale wykonując makijaże u dziewczyn z powyższym typem sprawdzają się niemalże zawsze :)

  

Duże oko i krótkie rzęsy Jeśli Wasze oko jest duże, ale rzęsy nie należą do długich to powinniśmy odpuścić sobie ogromne szczoteczki :) 

 

Tutaj świetnie sprawdzi się tusz o zgrabnej szczoteczce, może być z lekkim wcięciem albo lekko wywinięta.  Wśród tuszy o klasycznym włosiu, mój faworyt to tusz AD All in One Panoramic, idealnie rozdziela i pogrubia rzęsy nie sklejając ich. Ma szczoteczkę zbudowaną z takich niby tubek, dzięki czemu rzęsy przeczesane tą szczoteczką są umalowane równomiernie i mam wrażenie że są otoczone tuszem symetrycznie, tak idealnie. Uwielbiam ten tusz, choć moje oko do dużych nie należy, ale dla mnie jest to zdecydowanie jeden z najlepszych. Mega fajny efekt uzyskamy też maskarą Claudia Schiffer Luxurious Volume. I tutaj muszę powiedzieć, że to jeden z najlepszych kosmetyków do malowania rzęs. To zdanie na podstawie obserwacji naprawdę dużej liczby bardzo zadowolonych klientek :) Ja również kilka razy go używałam i choć osobiście wolę czystsze i mniejsze szczoteczki, to powiem, że efekt naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył. Taki właśnie podobny efekt uzyskamy LOREAL  Architect 4D, gdzie znajdziemy długą, zwężaną szczoteczkę z klasycznym włosiem, która idealnie sprawdzi się do nawet najkrótszych i najrzadszych dolnych rzęs. Z kolej fanki szczoteczki silikonowej zadowolą się tuszem ID Precision albo ID Flashing, albo klasycznym  Masterpiese MF.

  

Małe oko – Jeśli nasze oko jest małe, wybór tuszu jest dość istotny, czym mniejsze oko, tym więcej uwagi musimy poświecić na pomalowanie rzęs. Wiadomo sposoby na powiększenie optyczne oka są ogromne i bardzo skuteczne, ale zdecydowana większość z nas na co dzień nie ma na nie czasu. Dlatego ja zawsze polecam obrys ciemną kredką na tzw. 3/4 oka i najlepszy Tusz do rzęs :)

 

Ale jak wybrać dla nas najlepszy? 

Tutaj już musimy większą uwagę skupić na sposobie aplikacji …. otóż małe oczy muszą malować swoje rzęsy na zamkniętym oku. Jest to sprawdzony sposób najlepszych wizażystów na całym świecie. Jak sobie pomalować oczy, gdy są zamknięte? Nic prostszego: umieszczamy zwykłe lusterko na nóżce, pod brodę, czyli taflą lustra równolegle do sufitu i wtedy patrząc na sam dół, czyli na lusterko, nasze oczy są  prawie zamknięte, a wzrok skierowany jest niemalże na nasze policzki. Malując w ten sposób rzęsy, malujemy je od samej nasady, aż po same końce, pogrubiamy je i lekko wywijamy. Zawsze powinniśmy pamiętać o technice malowania rzęs. Z mojego doświadczenia sprawdza się malowanie tzw. na Z. Czyli od nasady nakładać tusz, robiąc szczotką takie „Z”, aż po same końce. Prócz tego szczotkę powinniśmy cały czas lekko obracać aby każdy zygzak był umalowany inną stroną szczotki :) ( mam nadzieje, że to zrozumiale napisane)

 

Przy małym oku powinnyśmy wybierać szczoteczki średnie bądź małe. 

Jeśli nasze oko jest dodatkowo głęboko osadzone tusze jakie wybieramy powinny być gęstszej konsystencji, zawsze wodooporne, a często nawet wodoodporne. 

Te z Was, które posiadają długie rzęsy mogą pozoliś sobie na szczoteczki tylu klasyczna występująca w poniższym tuszu. Dla zwolenniczek szczoteczek klasycznych polecam zdecydowanie tusze tzw. wszechstronne, jako pierwszy wymienię moją ulubioną premierę z ostatniego czasu: tusz Pupa Vamp All in ONE, świetnie rozprowadza się na rzęsach, nie skleja ich, dając naprawdę genialny efekt.

 Loreal Architekct 4D

Tutaj jeszcze raz wspomnę o moim ulubionym tuszu AD Panoramic, tusz sprawia że rzęsy są pięknie pogrubione i idealnie podkreślone , ja mam również wrażenie że malowanie tym tuszem sprawia wrażenie takie efektu linera, 

Klasyk od 1989 roku MF 2000 calorii , według mnie niezawodny, ale nie tak łatwy w aplikacji, aby uzyskać naprawdę piękne rzęsy za pomocą tego tuszu trzeba się naprawdę napracować i malować tak jak wcześniej poinstruowałam. Poświecić rzęsom coś z 3 minuty.... Gdyż jeśli będziemy tylko lekko, zwyczajnie tuszować rzęsy to efekt jaki uzyskamy będą to naturalne, tylko poczernione rzęsy. Podkreślone, idealne w make up typu „ Make- up No Make-up„

  

Zostaw komentarz
Odpowiedz

Ustawienia

Menu

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się